Pondělí 21. června 2021, svátek má Alois
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Pondělí 21. června 2021 Alois

Jak Ivan Bartoš prozřel vůči migraci

14. 05. 2021 21:09:02
Předstíraný pohyb sluncem zalévaných politických dítek směrem k racionalitě v otázkách migrační politiky je v Evropě pozorovatelný už delší dobu. Nyní své dřívější názory popírá i vrchní český Pirát Ivan Bartoš.

Na změně politického názoru, ba i celého světonázoru, není nic neobvyklého a ani odsouzeníhodného. Vždyť i český prezident Miloš Zeman rád opakuje, byť s noblesou hostince před zavíračkou, že "Jen idiot nemění své názory" /1/.

Podezřelé a potenciálně nebezpečné však bývá, když svůj názor zcela otočí nikoli člověk (s)prostý, nýbrž politik, jenž aspiruje na to stát se hybatelem dějin. Na tento úkol se bezesporu chystá nejen předseda českých Pirátů Ivan Bartoš v České republice, nýbrž i celá politická skupina Evropského parlamentu, tedy Zelení / Evropská svobodná aliance, kam čeští Piráti (po právu) patří.

Od politiků světodějných ambicí ovšem právem očekáváme schopnost strategického výhledu do budoucna, a taktéž, v ne příliš odůvodněné, leč přesto silné naději očekáváme, že touto schopností budou oplývat ve větší míře, než jejich předchůdci.

Slýcháme-li tudíž veřejně prohlašovaná moudra těchto politiků, většinou po nějaké době zjistíme, že beze zbytku naplňují schéma slavné Cimrmanovy hudební "frustrační kompozice", ve které se střídají dva prvky: Prvek očekávání a prvek zklamání.

Politici jsou, pravda, v nevýhodě oproti řadovým občanům. Jejich výroky a činy jsou sledovány, a nazraje-li čas, pak jsou médii připomenuty a omláceny politikům o ústa. Sice ne všem, leč v turbulentní době jako je ta dnešní, kdy jsou mantinely politické korektnosti obzvláště gumové, se občas stane, že i mediální mainstream připomene něco zajímavého z minulosti politika, kterého si dosud hýčkal.

Nyní tedy padl Černý Petr na Piráta Bartoše, jenž se nechal v roce 2009 slyšet:

„Přál bych si, aby byl svět skutečně bez hranic. Migrace je přirozená věc. Jestli, a to již vidíme ve Francii i Německu, má být Evropa do deseti až patnácti let muslimská, nemám s tím problém,“ odpověděl třeba na dotaz k „imigraci barevných přistěhovalců“. /2/

Pan Bartoš to prohlásil ve věku devětadvaceti let. Pravdou tedy je, že mu tehdy ještě téměř pět let chybělo do zralosti, kterou třeba v Rakousku považují za přijatelnou pro funkci premiéra, když zvolili Sebastiana Kurze /3/, jenž se v názorech na migraci od Bartoše poněkud liší. V Bartošových jedenačtyřiceti letech oproti Kurzovým čtyřiatřiceti nyní ovšem také hrozí, že se Bartoš stane premiérem, tedy na(ne)štěstí premiérem českým. Zároveň s touto možnou pohromou frustrační politické kompozice bude ovšem Bartošova partaj nadále patřit v Evropském parlamentu do zmíněného eko-svobodného spolku, jenž je k migraci více než přívětivý. Zároveň tedy hrozí, že přes Bartošův chvályhodně vyzrálý názorový vývoj v otázkách migrace jaksi dotyčný nedokáže zajistit stejný vývoj u svých kolegů, kteří v Evropském parlamentu hlasovali nejen pro velezajímavé rozhodnutí "Search and rescue in the Mediterranean" /4/ ohledně usnadnění dovozu migrantů. Hrozí také, že pan Bartoš bude nucen tak nějak evropsky, zeleně, svobodně a v rámci pravomocí pirátského kapitána se stranickými kolegy rozebrat partajní postoj vůči "Globálnímu paktu o migraci", jelikož patrně méně zralí Piráti evidentně navzdory kapitánovi ve svém škuneru prosadili prohlášení:

"Jako první krok správným směrem vnímáme Globální pakt o migraci, který schválilo 152 států světa. V něm je vytyčeno ohledně řešení a prevence mezinárodní migrace 23 nezávazných cílů a doporučení, jak jich dosáhnout. Česká vláda jako jedna z mála odmítla tento nezávazný dokument podpořit, ztížila tak svou pozici při dalším jednání. Požadujeme přistoupení k tomuto paktu a chceme, aby Česká republika stála po boku dalších evropských zemí v čele snahy regulovat migraci globálně." /5/

Tato pirátská výzva nese datum 24.11.2020. I chce se mi podotknouti, že vzhledem k poměrně čerstvému datu onoho prohlášení bude mít kapitán Bartoš značnou práci s umírněním nezralých rebelů, neboť to bude muset stihnout v šibeničním termínu do letošních podzimních voleb, zatímco jemu samotnému ono zrání zabralo dvanáct let.

Budiž poznamenáno, že na otázku ohledně svých výše uvedených mladistvých a nezralých názorů nyní pan Bartoš odpověděl:

"Nyní Bartoš potvrdil, že odpovědi na fóru psal ve svých 29 letech skutečně on. V reakci však podotkl, že „většinu věcí si už dnes nemyslí“. „Zejména ty, které se týkají globálních záležitostí, bych ani neřekl. Je to dvanáct let, člověk prochází nějakým vývojem,“ sdělil. /2/"

Z hlediska vývoje tohoto pirátského křižování proti větru migrace, zejména tedy migrace z muslimského kulturního okruhu, je nanejvýš vhodné připomenout situaci v současné Francii:

Část sladké Francie totiž zahořkla vůči neuspokojivému tempu inkluze nových obyvatel muslimského vyznání, a slovy vysloužilých generálů, kteří v papučích sepsali jakýchsi francouzských několik vět /6, 7/, se dožaduje inkluze urychlenější, nebo snad dokonce "exkluze" zmíněných lidiček (čert nebo Havel aby se v tom absurdním politicky korektním ptydepe vyznal).

Jest to zkrátka v celé Evropě situace složitá, která si klade mnohé ideologické výzvy. Na jedné straně zde lidé z muslimského kulturního okruhu prokazatelně jsou, ba prokazatelně proudí i přes budoucí Bartošovo pirátské české moře /z mnoha zdrojů třeba č. 8/. Na druhou stranu, tyto lidi už pro jejich počet jaksi nelze pirátsky vyhodit přes palubu, a zároveň se ukazuje, že tito lidé, byť by byli inženýři nebo lékaři /z mnoha zdrojů třeba č. 9/, často nelze uplatnit ani v profesích, které jsou v Evropě žádány, tedy v dělnických a pomocných.

Ono se to zrání politických názorů projevuje všelijak. Kupříkladu švédská vicepremiérka se rozplakala při oznámení, že Švédsko již nemůže přijímat více migrantů /10, 11/.

Zkušenost mi však napovídá, že se tento problém nevyřeší ani změnou politických názorů, ani pláčem. Zkušenost mi říká - a dnes naposledy s Cimrmanem - že:

"Přijde novej, mladej, a to bude machr, ten se nezakecá".

P.S: Doplněno 21:40: Pan Bartoš též prozřel vůči Evropské unii, kdysi hlasoval proti vstupu, nyní je na jedné lodi s onou entitou. Zajímavě se to vylučuje s jeho prozřením vůči "muslimské Evropě"...

P.S: Doplněno 0:00: Citace odůvodnění změny postoje Ivana Bartoše - viz zdroj /2/.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Zdroje:

1) https://www.novinky.cz/domaci/clanek/jedenact-obratu-milose-zemana-aneb-jen-idiot-nemeni-nazory-40305598

2)

https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/ivan-bartos-pirati-vyroky-migrace-eu-muslimove.A210514_084250_domaci_pmk

3) https://cs.wikipedia.org/wiki/Sebastian_Kurz

4) https://www.votewatch.eu/en/term9-motions-for-resolutions-search-and-rescue-in-the-mediterranean-motion-for-resolution-vote-resolution.html

5) https://www.pirati.cz/tiskove-zpravy/stanovisko-k-uprchlikum-2020.html

6) https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/francie-generalove-otevreny-dopis-terorismus-islamiste-obcanska-valka.A210427_103113_zahranicni_aha

7) https://cs.wikipedia.org/wiki/Několik_vět

8) https://www.novinky.cz/krimi/clanek/migranti-se-vezli-v-naprave-kamionu-objevili-je-u-lanzhota-40349632

9) https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/nemecko-svycarsko-migrace-hospodarstvi-prace-utek-mozku-lekari-zdravotnictvi.A190503_163420_zahranicni_luka

10) https://www.independent.co.uk/news/people/refugee-crisis-sweden-deputy-prime-minister-cries-she-announces-u-turn-asylum-policy-a6749531.html

11) https://www.youtube.com/watch?v=FZwpCJDp05w

Jak (ne)vidíte, video bylo smazáno. Ony slzy leckoho a leckdy přemohou, mě nevyjímaje, také se mi to stalo - tak proč to nějak veřejně šířit. Ještě, že nejsem vicepremier of Sweden...

Autor: Lukáš Burget | pátek 14.5.2021 21:09 | karma článku: 46.90 | přečteno: 11589x

Další články blogera

Lukáš Burget

Evropa dělá z migrantů pokusné králíky!

Hraniční státy EU začínají využívat termokamer či dronů k monitoringu migrantů. Dle "humanitárních" organizací však těmito "vysoce rizikovými" technologiemi činí z migrantů "pokusné králíky".

5.4.2021 v 10:49 | Karma článku: 39.98 | Přečteno: 1685 | Diskuse

Lukáš Burget

Greta Thunberg a její problém s ftaláty a délkou penisů

Dospívání je často bolestné období, ve kterém lidské sny naráží na tvrdou realitu. Něco o tom patrně zjistila už i osmnáctiletá Greta Thunberg a využila to ke svolání další demonstrace za ty své sny...

27.3.2021 v 12:40 | Karma článku: 36.74 | Přečteno: 1597 | Diskuse

Lukáš Burget

Nenávist, nebo názor?

V poslední době je veřejný prostor zaplněn několika kauzami, které zdánlivě spojuje otázka rasismu či jiné údajné "nenávisti". Ve skutečnosti se však jedná jen o schopnost v míru žít s tím druhým, který je prostě jiného názoru.

21.3.2021 v 9:00 | Karma článku: 45.16 | Přečteno: 7843 | Diskuse

Další články z rubriky Ostatní

Pavel Hewlit

Pan poslanec Foldyna a deviační slovník deviací

Přiznám se, že jak jsem se dozvěděl, co pan poslanec řekl, už v té chvíli jsem v tom čul něco víc než jenom prostou urážku, kterou na sebe vábí pozornost.

20.6.2021 v 16:17 | Karma článku: 20.79 | Přečteno: 1272 | Diskuse

Martin Faltýn

Trocha kuchyňské (al)chemie

Jsem si vědom, že zdepřítomné kuchařky (obojího pohlaví) mne strčí se svými recepty a radami do kapsy. Nicméně cítím, že dnešní tíživé počasí je třeba trochu odlehčit. Tak hurá na to!

20.6.2021 v 10:01 | Karma článku: 15.75 | Přečteno: 256 | Diskuse

Horst Anton Haslbauer

Přeskoky a přemístění se do Liberce

Po skoku z páté do sedmé třídy (vlivem německé národnosti se zpozdil můj příchod do školy. Počítalo se s našim odsunutím) jsem byl už v sedmé ve věku kdy se chodí do učení nebo studuje dál. Jelikož mi máma vyprávěla, že táta byl

19.6.2021 v 7:50 | Karma článku: 23.26 | Přečteno: 469 | Diskuse

Zuzana Slabá

Pro koho píšu? Pro "nezájemce"?

Nepíšu jen proto, abych psala, nebo aby se vám čtení líbilo. Já psát neumím. Jen chci sdílet své myšlenky, pohledy na život a to, co jsem ve svém vlastním životě rozpoznala jako pravdu. Prostě soukromý blog.

18.6.2021 v 9:40 | Karma článku: 13.13 | Přečteno: 477 | Diskuse

Martin Faltýn

Kdybyste do konce života měli pít jen to

co začíná na stejné písmeno, jako vaše křestní jméno - co byste pili? - Znáte tuhle a jí podobné internetové hříčky? V této však zní otázka jednoznačně.

18.6.2021 v 8:08 | Karma článku: 18.65 | Přečteno: 428 | Diskuse
Počet článků 177 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 2872

Přicházím za Vámi jako ten, kdo se rád dívá při procházkách po kopcích i ulicích, jako ten, kdo rád čte beletrii i zprávy a jako ten, kdo rád poslouchá hudbu, ač zahrát ji neumí.

O tom a třeba i lecčem jiném sem občas napíšu a bude mi potěšením přečíst si vzápětí i něco od Vás.

Najdete na iDNES.cz