Neděle 4. června 2023, svátek má Dalibor
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Neděle 4. června 2023 Dalibor

Kšeft s migranty pod hlavičkou Bundeswehru a von der Leyenové

25. 09. 2019 10:00:00
Odhalení Spolkového účetního dvora ohledně hospodaření Bundeswehru při vzdělávání uprchlíků poukazuje na skandální plýtvání penězi daňových poplatníků i na další závažné souvislosti

Šestitýdenní kurzy pro 217 syrských uprchlíků (obě slova by měla být po všech těch zkušenostech spíše v uvozovkách) stály pět milionů eur a počet školitelů přesahoval počet účastníků. Kurzy byly tak dobře připraveny, že značné částky spolykaly dodatečné náklady na tlumočníky, protože se kupodivu zjistilo, že vzdělání a integrace chtiví přišelci oproti očekávání neznají z němčiny prakticky nic. Pro technickou výuku byla v rámci kurzu zřízena nová dílna, ovšem účastníci kurzu do ní jaksi nebyli vpuštěni „z bezpečnostních důvodů“. Náklady na výuku jedné osoby přesáhly dvacet tři tisíc eur, přičemž náklady při těchto kurzech obvyklé jsou tisíc osm set eur na osobu. Naštěstí však vynaložené prostředky stály za to: Z dvě stě sedmnácti účastníků kurzu našli práci dva!/1/.

Tento případ je pouze dalším střípkem do mozaiky, která tvoří celkový obraz toho, co a proč se v Evropě v rámci migrační krize dělo a děje. Na jedné straně vidíme kšefty pašeráků a jim zdarma poskytovaný bezplatný výlov klientů zločinnými neziskovkami. Uprostřed vidíme zisky všech možných začleňovacích neziskovek a na ně připojeného erárního soukolí od státní podpory finanční až po podporu propagandistickou. Ovšem na druhé straně stojí oklamané duše, které neumí žít tam, kam se dostaly a pro dluhy a hanbu se bojí vrátit tam, odkud přišly.

Na tomto konkrétním penězovodu od pracujících domácích občanů do kapes vybraných osob pod hlavičkou německého ministerstva obrany je i pro nás Čechy velmi zajímavá skutečnost, že se v něm zásadním způsobem osobně angažovala také Ursula von der Leyenová, tehdy německá ministryně obrany, a dnes, aniž by se na to kdo řadového občana EU ptal, předsedkyně Evropské komise.

Výše popsaný skandál s kurzy pro migranty rozhodně není jediným, který paní Leyenovou doprovází od dob jejího úřadování na německém ministerstvu obrany. Paní Leyenová se stala ministryní obrany přes to, že vystudovala ekonomii a medicínu a vojenský duch svatý do ní evidentně nevstoupil, protože za neznalost resortu byla trvale kritizována. Skandál s opsanými pasážemi v její dizertační práci už je asi třeba brát jako politický kolorit, stejně jako všemožné náklady a kšeftíky pro externí poradce, a raději nebudeme rozebírat to, jak dva vojáci její armády připravovali teroristický útok /2/.

I když si však odmyslíme toto všechno, proslavil paní Leyenovou v křesle nejvyšší vojákyně Německa vskutku cirkusový kousek: Na cvičení NATO Noble Ledger museli němečtí vojáci na své obrněné transportéry místo nedodaných kulometů nasadit načerno natřené smetáky /3/.

Osobně po všech těch historických zkušenostech nijak netoužím po tom, aby mělo Německo silnou armádu. Pro Německo i jeho okolí by však jistě bylo dobré, aby mělo akceschopné pořádkové síly schopné potlačit veřejné nepokoje, které v Německu s jeho novým sociálním mixem dříve nebo později vypuknou.

Pro dnešek je podstatné, že osoba uvedených manažerských schopností je nyní předsedkyní Evropské komise, přičemž připomeňme, že skandálně předražené a k ničemu nevedoucí školení rozebírané v úvodu tehdy nazývala svojí „srdeční záležitostí“.

Evidentní osobní hodnotové nastavení předsedkyně Evropské komise může mít zásadní následky i pro Českou republiku. Po té, co v Itálii byla z vlády odstraněna strana Liga s velmi oblíbeným lídrem Matteo Salvinim, ministrem vnitra razícím tvrdou linii vůči nelegální migraci, otočila vláda Giuseppe Conteho směr své migrační politiky a po jeho setkání s francouzským prezidentem Emanuelem Macronem je zřejmé, že na scénu se opět vrací bezhlavé přijímání migrantů a především kvóty na jejich přerozdělování po Evropě /4/.

S osobou schopností a přesvědčení paní Leyenové v čele Evropské komise se zdá být zřejmé, že Českou republiku čeká přinejmenším další kolo boje o to, aby jí žádný způsob přerozdělování migrantů nebyl vnucen.

Zdroje:

  1. https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/clanek/bundeswehr-utracel-za-syrany-ve-velkem-40297613?dop-ab-variant=15&seq-no=1&source=hp
  2. https://www.irozhlas.cz/zpravy-svet/von-der-leyenova-michel-borrell-lagardeova-kdo-je-kdo-evropska-unie-evropska_1907022138_ako
  3. https://www.independent.co.uk/news/world/europe/german-army-paints-broomsticks-black-to-resemble-machine-guns-in-nato-exercises-10054468.html
  4. https://www.irozhlas.cz/zpravy-svet/migrace-prerozdelovani-italie-kvoty-eu_1909221600_eku#utm_content=freshnews&utm_term=matteo%20salvini&utm_medium=hint&utm_source=search.seznam.cz

Hlasujte ve finále ankety Blogera roku

Autor: Lukáš Burget | středa 25.9.2019 10:00 | karma článku: 36.89 | přečteno: 1286x

Další články blogera

Lukáš Burget

Istanbulská domluva z Bruselu a Fialův agent v Sudetoněmeckém landsmanšaftu

Europoslanci nám chtějí ušetřit práci a tak za nás velkoryse ratifikují Istanbulskou úmluvu, premiér Fiala pak vyšle nejmenovaného agenta na sjezd sudetských Němců.

10.5.2023 v 15:30 | Karma článku: 36.66 | Přečteno: 805 | Diskuse

Lukáš Burget

Ukrajině kupujeme tanky, ale naše civilní ochrana je v troskách

Média nám servírují zprávy o tom, jak se Češi složili na tank Tomáš nebo raketomet Přemysl a poslali je na Ukrajinu. Ovšem tají nám ten nejlepší "dárek pro Putina": Katastrofální stav civilní ochrany naší země, jak zjistil NKÚ.

3.4.2023 v 15:30 | Karma článku: 36.18 | Přečteno: 1198 | Diskuse

Lukáš Burget

Arogantní policie versus Železný charakter

Moderátor Jakub Železný z České televize by si po nedávné smrti jeho bratra zasloužil shovívavost a nebylo by vhodné, aby si z něho blogeři po jeho extempore s policií utahovali. Ano, nebylo, kdyby to udělal poprvé...

21.3.2023 v 15:41 | Karma článku: 46.50 | Přečteno: 10204 | Diskuse

Lukáš Burget

Nastane progresívní ráj, až budou bílí černí, studení teplí a menšiny většinou?

V budoucím ráji nebude většin, pouze privilegovaných menšin s výsadami, které jim ta neexistující většina bude zajišťovat. A jestli to nebude fungovat, byli jsme málo progresívní...

21.2.2023 v 15:30 | Karma článku: 40.14 | Přečteno: 1362 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Tomáš Břicháček

Tento týden v EU (64)

EU přistupuje k Istanbulské úmluvě. Evropský parlament nechce maďarské předsednictví v Radě. Jednotný patentový soud zahájil činnost.

2.6.2023 v 15:30 | Karma článku: 12.15 | Přečteno: 107 | Diskuse

Jan Bartoň

USA odvrátily bankrot tím, že ho přiznaly

Pod bombastickým titulkem Svět si může oddychnout, USA odvrátily bankrot. Velké vítězství amerického lidu, těší Bidena, se server CNN Prima News obrací k české veřejnosti.

2.6.2023 v 10:00 | Karma článku: 33.94 | Přečteno: 733 | Diskuse

Jaroslav Červenka

Vláda nemá odvahu, schodek je naprosto neúnosný

Schodek ke květnu činí 271, 4 miliardy korun. Při celoročním plánovaném deficitu 295 miliard. Naprosto katastrofická situace. Současný rating neudržíme a už tak vysoké úroky půjdou ještě výše.

1.6.2023 v 15:42 | Karma článku: 38.21 | Přečteno: 3815 | Diskuse

Ondřej Flégl

Aktuálně: Katolická "šária" útočí na naši Ústavu a sekularismus

Konzervativní tmáři skrytě útočí na Ústavu a sekularismus a snaží se o katolickou normalizaci. K sabotáží zneužívají sexuální a genderové menšiny.

1.6.2023 v 12:37 | Karma článku: 11.52 | Přečteno: 646 | Diskuse

Jan Bartoň

Snížíme dotace o 55 miliard korun?

Plán vlády na redukci dotací o cca 55 miliard korun je sice velmi bohulibý, ale má svá ohromná úskalí. Ekonomika EU je více méně dotační obecně, zejména do tak zvaných obnovitelných zdrojů.

1.6.2023 v 9:00 | Karma článku: 35.51 | Přečteno: 2315 | Diskuse
Počet článků 205 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 2899

Přicházím za Vámi jako ten, kdo se rád dívá při procházkách po kopcích i ulicích, jako ten, kdo rád čte beletrii i zprávy a jako ten, kdo rád poslouchá hudbu, ač zahrát ji neumí.

O tom a třeba i lecčem jiném sem občas napíšu a bude mi potěšením přečíst si vzápětí i něco od Vás.

Triatlonistka se chlubí fotkou ze závodu, na plavkách měla menstruační krev

„Takhle vypadá ženský sport. Čím více bariér se nám podaří zbourat, tím lépe,“ napsala Emma Pallant-Browne na...

Vláda téměř vyčerpala rozpočet. Stanjura se chystá zasáhnout co nejdřív

V květnu skončil státní rozpočet ve schodku 271,4 miliard korun, v dubnu to bylo dvě stě. Schválený rozpočet přitom za...

Kráska opustila armádu, aby se stala nejpřitažlivější řidičkou kamionu

Osmadvacetiletá Nicolle z Velké Británie si říká Trucker Baddie a je řidičkou kamionu. Dříve pracovala pro armádu, ale...

Jsme na prahu epidemie srdečního selhání, vyléčit se nedá, říká kardiolog

Premium Zatímco infarkt zná každý, povědomí o srdečním selhání je malé. Často se mylně zaměňuje právě za infarkt či zástavu...

Podávám na Taťánu Kuchařovou žalobu za pomluvu, oznámil Brzobohatý

Ondřej Gregor Brzobohatý (40) oznámil, že se rozhodl podat žalobu za pomluvu na svou exmanželku Taťánu Kuchařovou (35)....